O nas

Słowo kształtuje rzeczywistość, a kto słowem operuje ten zmienia świat! I to właśnie chcielibyśmy robić za pomocą Portalu, przez który właśnie weszliście do studenckich głów. Pokażemy Wam, że o polityce można pisać bez agresji czy obierania stron. Chcemy podsycać nie spory, a ogniste dyskusje. Będzie świeżo, inaczej, po naszemu! 

Kinga Senderecka
Redaktorka naczelna

Łodzianka, feministka, wielka fanka zmian. W czwartej klasie szkoły podstawowej usłyszała, że powinna pomyśleć o dziennikarstwie jako ścieżce zawodowej i do dziś jej ta myśl nie opuszcza. Najszczęśliwsza jest w Amsterdamie i na krakowskich balkonach.

Igor Dziedzic
Zastępca redaktorki naczelnej

Niepoprawny i niepokorny. Dumny krakus i student politologii. Stara się podążać własnymi ścieżkami, często nie uciekając od kontrowersji. Uwielbia się relaksować przy wszelakich nurtach muzyki gitarowej, czy polskich komediach z lat 90. 

Joachim Stelmach
Wydawca, redaktor prowadzący

Student politologii, repatriant z Irlandii, poliglota. Porzucił emigrację na Zielonej Wyspie, wrócił z miłości do Pol(s)ki. Bacznie obserwuje i bada scenę polityczną na Wyspach, jak również w ojczyźnie. Największe szczęście odnajduje w muzyce Depeche Mode, w podróżach z plecakiem i poznawaniu obcych języków i kultur.

Paulina Tyc
Przewodnicząca Koła Naukowego Publicystyki Politycznej

Studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, absolwentka szkoły muzycznej. Pasjonują ją muzyka i polityka, szczególnie analiza polityczna, którą stara się wykorzystać w swoich tekstach

Maciej Andruszko

Student MISHu z kierunkiem głównym politologia. Małomiasteczkowy Małopolanin, pasjonat narzekania oraz swetrów (w ulubionym na załączonym obrazku). Naukowo najbardziej ciekawi go filozofia polityki, analiza polityczna i semiotyka.

Olesya Bodnar

Ambitna studentka politologii ze Lwowa. Zainteresowana wszechstronnym rozwojem. Pasjonuje się stosunkami międzynarodowymi oraz prognozowaniem politycznym. Uprawia sport i kocha ten świat!

Andrzej Ciepły

Student politologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. W KNPP działa od samego początku, udzielając się w każdej sekcji. Od urodzenia związany z Krakowem, na nieszczęście dla swoich płuc. Całym sercem Podgórzanin.

Michał Dąbrowski

Łodzianin. Fascynat prawa, historii i polityki międzynarodowej. Na co dzień chodzi, czyta, oddycha, mruga.

Sabina Długosz

Studentka trzeciego roku Politologii. Oprócz działalności czysto naukowej reprezentuje uczelnię także w drużynie koszykówki kobiet UJ. Ulubiona książka to Tajemna Historia Donny Tart i to właśnie czytaniem zazwyczaj zajmuje się w wolnym czasie.

Kacper Hetmańczyk

Ślązak, ale Kraków był zawsze jego drugim domem. Student politologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Do przeżycia wystarczy mu tlen, gitara elektryczna i filmy Martina Scorsese.

Gabriela Kołodziej

Studentka europeistyki, działa w Uczelnianej Komisji Dydaktycznej Samorządu Studentów UJ. Zainteresowania: literatura, dziennikarstwo i edytorstwo, fotografia, Kraków i jego historia.

Aleksandra Rogalińska

Studentka politologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, sercem związana tak samo z Krakowem, jak i swoim podkarpackim pochodzeniem. Jej feministyczny duch widoczny jest nawet w jej tatuażach. Stara dusza z zainteresowaniem współczesną polską sceną polityczną, do której nie zawsze ma cierpliwość, wtedy lekarstwem jest muzyka lat 60′ i pierogi ruskie.

Maria Świgost

Ambitna studentka Dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz Zarządzania Zasobami Ludzkimi, a także absolwentka Politologii. Aktywna działaczka kulturalna, społeczna i polityczna. Interesuje się filozofią, historią najnowszą i mitologią słowiańską. W wolnych chwilach zagłębia się w tajniki sztuk kulinarnych. Szczęśliwa mama czterech psów i kota.

Błażej Węgrzyn

Student politologii z Dąbrowy Tarnowskiej. Wiele lat zaangażowany w debaty oksfordzkie z mniejszym bądź większym powodzeniem. Typowy przykład humanisty po technikum wypisz, wymaluj!

Create your website at WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: